PROTOKOL

1    TARAFLAR :

BİR TARAFTA SPORKENT-1 SİTESİ İÇİNDEKİ TAŞINMAZ SAHİPLERİNİN ORTAĞI OLDUKLARI İSTİKLAL CAD. TURNACIBAŞI SOK.NO: 21-23 BEYOĞLU İSTANBUL ADRESİNDE BULUNAN S.S.SPORKENT İŞLETME KOOPERATİFİ, DİĞER TARAFTA YALIKAVAK MAH. GÖKÇEBEL KIZILBURUN MEVKİ BODRUM ADRESİNDE BULUNAN SPORKENT 87 YAPI KOOPERATİFİ; SPORKENT-1 SİTESİ SAHİLİNDEKİ KAMUYA AİT ALANLARIN KULLANIMI KONUSUNDA AŞAĞIDAKİ ŞARTLARDA ANLAŞMA YAPMIŞLARDIR.

2  PROTOKOLÜN KONUSU :

S.S.SPORKENT 87 YAPI KOOPERATİFİNİN 612 SAYILI PARSELİNDEN YEŞİL ALAN OLARAK TERK EDİLEN SPORKENT -1 SİTESİ SAHİL BANDININ  SPORKENT 87 YAPI KOOPERATİFİ  İLE  S.S.SPORKENT İŞLETME KOOPERATİFİNİN ORTAK KULLANIM ŞARTLARININ BELİRLENMESİDİR.

3 TANIMLAR VE HUKUKİ HAKLAR

KIYI: KIYI ÇİZGİSİ İLE KIYI KENAR ÇİZGİSİ RASINDAKİ ALANDIR. KAMUYA AÇIKTIR.

YEŞİL ALANLAR : 612 SAYILI KOOPERATİF MÜLKÜNDEN TERK EDİLMİŞ ALANLARDIR. BAKIMVE ONARIM SORUMLULUĞU 634 SAYILI YASAYA UYGUN OLARAK SPORKENT -1 SİTESİ TARAFINDAN BAKIM VE KULLANIMI YAPILMAKTADIR.

S.S.SPORKENT İŞLETME KOOPERATİFİ MÜLKLERİ:  KIYIDA VE SAHİL ŞERİDİNDE S.S.SPORKENT İŞLETME KOOPERATİFİNE AİT ARSALARDIR. 780,920,779,781,919,914,917 PARSELLERDİR. SADECE S.S.SPORKENT İŞLETME KOOPERATİFİ ORTAKLARI TARAFINDAN  KULLANILABİLİR.

ÜYE ORANI : PROTOKOLÜN TARAFI OLAN KOOPERATİFLERDEN HER BİRİNİN ÜYELERİNİN SAHİP OLDUKLARI TOPLAM KONUT SAYISININ, HER İKİ KOOPERATİF ÜYELERİNİN TOPLAM KONUT SAYISINA BÖLÜNMESİYLE ELDE EDİLECEK ORANDIR.

4    KIYI  VE YEŞİL ALANLAR IN ORTAK KULLANIM ŞARTLARI :

  1. KIYI VE DENİZDE BULUNAN İSKELELER VE SALLAR İÇİN ÖDENMEKTE OLAN VE ÖDENECEK TÜM MİLLİ EMLAK ECRİMİSİLLERİ HER İKİ KOOPERATİFİN ÜYE ORANLARIYLA ÇARPILARAK İLGİLİ KOOPERATİF TARAFINDAN ÖDENECEKTİR.
  2. SAHİL BANDINDA SPORKENT-1 SİTESİ ÜYELERİNİN MÜLKİYETİ DIŞINDAKİ YEŞİL ALANLARDA  ÇİM ALTI TORF, ÇİM BEDELİ, ÇİM SULAMASI İÇİN ELEKTRİK POMPA BEDELİ,SAHİL TEMİZLİĞİNDE GÖREVLENDİRİLECEK DAİMİ İŞÇİLERİN ÜCRETLERİ HER İKİ KOOPERATİFİN ÜYE ORANLARIYLA ÇARPILARAK İLGİLİ KOOPERATİF TARAFINDAN ÖDENECEKTİR.
  3. TUVALET VE DUŞLAR İÇİN YAPILAN TEMİZLİK MALZEMESİ, BAKIM ONARIM HARCAMALARI VE ELEKTRİK GİDERLERİ HER İKİ KOOPERATİFİN ÜYE ORANLARIYLA ÇARPILARAK İLGİLİ KOOPERATİF TARAFINDAN ÖDENECEKTİR.
  4. SAHİL ŞERİDİNDE YEŞİL ALANDA KALAN YOL HARİCİNDE ARAÇ PARKLANMASI YAPILAMAZ. OTAPARK SAHASI 781 PARSELİN MÜLKİYETİNDE OLUP TAMAMEN SPORKENT-1 SİTESİNE AİTTİR. 779 PARSEL DEKİ DÜZ ALAN TAMAMEN SPORKENT İŞLETME KOOPERATİFİNİN MALIDIR, OTOPARK OLARAK KULLANILAMAZ.
  5. 612 PARSELİN YEŞİL TERK ALANINDA, SPORKENT 87 YAPI KOOPERATFİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞMİŞ DÜZENLEMELER İÇİN İLGİLİ MERCİLERCE KESİLBİLECEK CEZA VE OLUŞTURULABİLECEK ECRİMİSİLLER TAMAMEN SPORKENT 87 YAPI KOOPERATİFİNİN SORUMLULUĞUNDADIR.
  1. SPORKENT 87 YAPI KOOPERATİFİ VE SPORKENT İŞETME KOOPERATİFİ ARASINDA MÜLKİYET VE ARAZİ KULLANIMI AÇISINDAN ORTAYA ÇIKMIŞ VE ÇIKABİLECEK PROBLEMLER BU PROTOKOLUN KONULARI DIŞINDA OLUP,DİĞER KONULARA BAĞLI OLMAKSIZIN SPORKENT İŞLETME KOOPERATRTİFİ  VE SPORKENT 87 YAPI KOOPERATİFİ ÜYELERİNİN YUKARIDA YAZILI ESASLARLA GÖRE SAHİLİ  KULLANIM HAKLARININ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLANACAKTIR.
  2. BU PROTOKOL İMZALANDIĞI TARİHTE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK, BU PROTOKOLÜN YÜRÜRLÜĞE GİRECEĞİ TARİHE KADAR 2013 YILINDA İMZALANMIŞ OLAN PROTOKOLDE YAZILMIŞ VE İMZALANMIŞ PROTOKOL ŞARTLARI GEÇERLİ OLACAKTIR. 2014 YILI PROTOKOLÜ HUKUKA AYKIRI BULUNARAK İPTAL EDİLMİŞTİR.
  3. CEZA HÜKÜMLERİ: BU PROTOKOLÜN (3) MADDESİNDE YAZILI ÖDEMELERİ YAPMAYAN KOOPERATİF; KENDİ PAYINI ÖDEYEN DİĞER KOOPERATİFİN YAPMIŞ OLDUĞU ÖDEMEDEN BAŞKA ÖDENMİŞ MİKTARIN %20 ORANINDA CEZA ÖDEMEYİ KABUL VE TAAHÜT EDER.
  4. TARAFLARIN İŞ BU SÖZLEŞMEDE BELİRLEDİKLERİ ADRESLERİ, YASAL YÖNETİM MERKEZLERİ OLUP HERHANGİ BİR ADRES DEĞİŞİKLİĞİNDE KARŞI TARAFA YAZILI OLARAK BİLDİRİMDE BULUNMADIKÇA TÜM TEBLİGATLARIN BU PROTOKOLDE YAZILI ADRESE YAPILMIŞ SAYILACAĞINI KABUL EDERLER.
  5.  DOKUZ ANA MADDE VE İKİ SAYFADAN OLUŞAN İŞ BU PROTOKOL…./…./2015 TARİHİNDE TARAFLARIN ÖZGÜR İRADELERİ İLE İMZALANMIŞTIR

 

S.S.SPORKENT İŞLETME KOOPERATİFİ                                  S.S.87 YAPI KOOPERATİFİ

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ                                                       YÖNETİM KURULU ÜYELERİ